Mēs jums zvanīsim

Nepareizs tālruņa formāts! Bezmaksas zvans! vai Piezvanīt tūlīt Piezvanīt tūlīt

Paldies!

Mēs ar Jums tūlīt sazināsimies!

 • Implantācija
 • Ķirurģija
 • Moderna un kvalitatīva aparatūra
 • Individuāla pieeja klientam
 • Kā pareizi izvēlēties zobu implantus?

  Skaistam smaidam mūsu ikdienas dzīvē ir liela nozīme – tā nav tikai mūsu vizītkarte, zobu stāvoklis ietekmē emocionālo labsajūtu un veselību kopumā. Pārsvarā zobu aizvietošana, izmantojot implantus, ir vissaudzīgākais un visērtākais variants pacientam. Tas vienmēr ir svarīgs notikums gan emocionālā, gan finansiālā ziņā. Padomos, kādas būtiskas nianses jāņem vērā, ievietojot zobu implantus, dalās implantoloģe Jūlija Katkeviča.
 • Karstā vasara “uzspridzina” hroniskus zobu iekaisumus

  Bieži vien tieši karstajā laikā mūs piemeklē zobu sāpes. Kādēļ tā? Vasara un īpaši tās karstākais periods ir tipisks laiks, kad uzliesmo un ātri progresē hroniski iekaisumi. Varētu likties, ka tā ir nepatīkama sagadīšanās – tieši pirms došanās atvaļinājumā sasāpējies zobs. Tomēr tā  ir likumsakarība. Šogad īpaši karsto laika apstākļu ietekmē ir ievērojami pieaudzis to cilvēku skaits, kas vēršas pie zobārstiem ar zobu sāpēm un strutainiem iekaisumiem. Kā izvairīties no šādas nepatīkamas pieredzes? Padomos dalās zobārste, implantoloģe Jūlija Katkeviča.
 • PĒC ZOBU IMPLANTĀCIJAS

  Tampons, kuru uzliek uz brūces, ir jātur 30-40 minūtes. Pirmajā un otrajā dienā pēc implantācijas- lokāli aukstums (nelikt ledu tieši uz ādas!) – 5-10 min ik pēc 2-3 stundām. Asiņošanas gadījumā pēc operācijas: cieši turēt sakostu marles tamponu 1/2 stundu + ledu uz ādas virs operētā rajona 10 min (nelikt ledu tieši uz ādas!), ierobežot fiziskas aktivitātes, izmērīt un novērst paaugstinātu spiedienu ( ja tāds ir asiņošanas brīdī). Jālieto ārsta nozīmēti medikamenti. Antibakteriāls līdzekis – Augmentin – pa 1 kapsulai 2* dienā 7 dienas. Prettūskas līdzeklis – Claritin – pa 1 tabletei dienā 5 dienas. Pretsāpju līdzeklis – Ketanov - pa 1 tabletei pēc nepieciešamības (max 4 tabletes diennaktī). 2 stundas pēc operācijas nedrīkst ēst un dzert, 2 dienas – neko karstu un cietu, 1 nedēļu es uz pretējo pusi. Skalot muti jāsāk 6 stundas pēc operācijas ar sālsūdeni – ik pēc 2-3 stundām, ar antibakteriālu skalojamo līdzekli (Corsodyl, Octinidol vai Eludril) – 2 reizes dienā. Skalošanu turpināt 7 dienas. Izvairīties no caurvēja, gaisa kondicionieriem, pirts apmeklējumiem 2 nedēļas. Nelietot alkoholu 2 nedēļas. Šuvju noņemšana – pēc 1 nedēļas. Īpaša uzmanība jāvelta mutes dobuma higiēnai! Tūska ir normāla pēcoperācijas reakcija-7-10 dienas. Temperatūra var paaugstināties līdz 38*C. Mutes atvēršanas un rīšanas grūtības +/- 1 nedēļu. Sacietējums žokļa rajonā var saglabāties mēnesi. Mutes kaktiņš apsārtis, mitrojošs +/- nedēļu operētajā pusē. Hematoma(zilums) uz ādas operētajā pusē-aptuveni nedēļu. IEVĒRĪBAI! Gadījumā, ja pastiprinās asiņošana, nemazinās vai kļūst lielāks pietūkums, ir ilgstošas un stipras sāpes-nekavējoties vērsties pēc palīdzības pie ārsta!
 • Kas jāzina un jādara pēc zoba ekstrakcijas (raušanas)?

  Tampons, kuru uzliek uz brūces pēc zoba raušanas, ir jātur 30-40 minūtes. • Dzert un ēst drīkst 2-3 stundas pēc zoba raušanas. • 2-3 dienas pēc zoba raušanas uzturā nedrīkst lietot neko karstu un cietu. • Sāpju noņemšanai var lietot ”Ibumetin”, ”Ibuprofen”, ”Irfen” (ja nav nopietnu kuņģa-zarnu trakta slimību un tikai pēc ēšanas). Grūtnieces drīkst lietot tikai “Paracetamol”. • 6-7 stundas pēc zoba raušanas mute jāsāk skalot ar sālsūdeni (1 tējkarote sāls uz glāzi ūdens) ik pēc 3-4 stundām 7 dienas. Papildus 2 reizes dienā jāskalo ar hlorheksidīnu saturošo mutes skalojamo līdzekli 1 nedēļu. • 24 - 48 stundu laikā pēc zoba ekstrakcijas var paradīties pietūkums izrautā zoba rajonā. Pietūkums noiet 7-10 dienu laikā. Iespējama ierobežota mutes atvēršana, tas pāriet 2 nedēļu laikā. • 2 nedēļas pēc zoba raušanas nedrīkst lietot gāzētus un rūgstošus dzērienus – alu, kvasu, vīnu, šampanieti utt. • Pēc zoba raušanas izvairieties no caurvēja, gaisa kondicionieriem, pirts apmeklējumiem, galvas mazgāšanas. • Asiņošanas gadījumā: cieši turēt sakostu marles tamponu 30 min + pielikt ledu uz ādas virs brūces rajona uz 10 min (nelikt ledu tieši uz ādas!), ierobežot fiziskas aktivitātes, izmērīt un novērst paaugstinātu spiedienu (ja tāds ir asiņošanas brīdī) Ja rodas jautājumi vai kaut kas uztrauc pēc zoba ekstrakcijas,  lūdzu zvaniet. Dr. Jūlija Katkeviča, tel. +371 26557021.